Aktualności 2020/2021

Rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego pt. „Opowiadanie z dreszczykiem”

W pierwszym semestrze odbył się w naszej szkole konkurs literacki.
Zadaniem uczestników było napisanie opowiadania zawierającego historię kryminalną lub sensacyjną. Swoje prace zaprezentowały następujące uczennice:
Natalia Bąk klasa 2d – opowiadanie pt. Potrójny strzał,
Sylwia Szymkiewicz klasa 2d – opowiadanie pt. .Ametystowa apaszka ,
Michalina Grzegorzewska klasa 2t - opowiadanie pt. Nieudana próba zabójstwa ,
Maria Seklecka klasa 2w - opowiadanie pt. Peron,
Lena Sadłocha klasa 2s - opowiadanie pt. Blask, błękit, bliźniak.
Wszystkie przedstawione prace były interesujące, zawierały ciekawą zagadkę kryminalną i świadczą o umiejętnościach literackich autorek.
Zaprezentowane opowiadania oceniało jury w osobach: prof. Małgorzata Grodzka, prof. Izabela Gurtat i prof. Małgorzata Orzeł
W/w nauczycielki są organizatorkami konkursu i z zainteresowaniem przeczytały nadesłane prace.
Ze względu na to, że poziom był naprawdę wyrównany przyznano dwa równorzędne pierwsze miejsca - Natalii Bąk z klasy 2d za opowiadanie pt. Potrójny strzał i Sylwii Szymkiewicz z klasy 2d za opowiadanie pt. Ametystowa apaszka.
Autorki pozostałych prac zajęły równorzędne miejsce drugie. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy i dziękujemy za podjęcie trudu napisania opowiadań.
Mamy nadzieję, że autorki prac będą dalej rozwijały swoje umiejętności literackie i wezmą udział w kolejnym konkursie literackim.

Spotkanie z Podróżnikiem

Pierwszą lekcję po feriach klasa 1w2 rozpoczęła spotkaniem online z Panem Andrzejem Marklowskim – harcerzem, podróżnikiem, autostopowiczem, autorem bloga podróżniczego. Pan Andrzej w ekscytujący sposób opowiadał o swoich podróżach charytatywnych do Rzymu, Portugalii oraz pieszo z Bytomia na Hel. Zachęcił nas żeby nigdy nie rezygnować z marzeń, przekraczać swoje możliwości, a pasję przekuć na coś dobrego dla innych. Dziękujemy bardzo za spotkanie pełne pozytywnej energii.

Spotkanie autorskie z Panią Agatą Romaniuk

3 grudnia na warsztatach dziennikarskich gościliśmy wirtualnie Panią Agatę Romaniuk, znakomitą autorkę wielu znanych reportaży oraz książki „Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu.”
Pani Romaniuk zdradziła sekrety pisania dobrego reportażu, udzieliła nam cennych wskazówek dotyczących publikowania interesujących artykułów, a także tego, gdzie szukać niezbędnych informacji do napisania swojej publikacji. Zwróciła nam uwagę, że za każdą statystyką czy wydarzeniem kryje się ludzka historia, wystarczy ją tylko zauważyć i opisać. Tematów do pisania powinno się szukać w życiu codziennym, podczas rozmów z ludźmi, dzięki temu ta praca nigdy nie jest nudna. Na zakończenie dostaliśmy radę, że aby być dobrym reporterem trzeba mieć uszy i oczy z gumy i po prostu lubić ludzi.
Pani Agata posiada nie tylko talent pisarski, ale również ma duże zdolności do opowiadania przeżytych historii. Widać że wkłada w swoją pracę dużo czasu i serca.
Na spotkaniu panowała miła atmosfera. Dla nas to zaszczyt móc Panią poznać.
Organizatorem była biblioteka szkolna.